Apel do Radnych Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Szanowna Pani 

 

 Dorota Łukaszyk

 Przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia,

 Polityki Prorodzinnej i Społecznej

 Sejmiku Województwa Podkarpackiego

 

Na ręce Pani Radnej, jako Przewodniczącej sejmikowej Komisji Ochrony Zdrowia, pozwalam sobie zwrócić się z prośbą do wszystkich Radnych.

 Ostatnie miesiące, ze względu na pandemię SARS CoV - 2, to bardzo trudny czas dla wszystkich pracowników medycznych - dla nas lekarzy, dla pielęgniarek, dla pozostałych pracowników szpitali i innych placówek ochrony zdrowia.

Niedobrze jest, gdy w takim momencie toczą się jakiekolwiek „potyczki” personalne. Nie jesteśmy politykami i nie chcemy być politykami. Bardzo prosimy o stanowisko Państwa jako Radnych, które będzie służyło wyciszeniu wszystkich niepotrzebnych konfliktów.

W tej chwili wszystkie nieistotne sprawy powinny co najmniej ulec zawieszeniu. Bardzo prosimy o głos mówiący o konieczności skoncentrowania się na pokonaniu epidemii i odbudowaniu, dalekiego przecież od ideału również przed pandemią, systemu ochrony zdrowia. Przed nami wszystkimi potężne wyzwania (szczepienia, kolejna fala pandemii, wzrost liczby chorych, którzy niefrasobliwie przełożyli leczenie na czas „po Covidzie”, chorzy z tzw. zespołem pokovidowym). Jako pracownicy medyczni potrzebujemy spokoju by kontynuować pracę i sprostać tym niełatwym zadaniom.

Nasi pacjenci to jednocześnie Wasi wyborcy. 

 

Proszę przyjąć wyrazy szacunku i poważania,

Wojciech Domka

Przewodniczący Okręgowej Rady Lekarskiej w Rzeszowie

Obrazy

Powrót do aktualności